top of page
IMG_1645_edited.jpg

Artist Bio

Figen Özal

Okul yıllarında jimnastik sporu ve halk oyunları ile ilgilenmiştir. 
Üniversite sonrasında avukatlık mesleğine devam ederken ise tangoya başlamıştır.  
Tangonun hayatında edindiği yer ve önem her geçen gün artarak, tango dansçısı olma noktasına kadar getirmiştir kendisini. Tango Adana ve Yaşamla Dans Rekreasyon Stüdyosu kuruluş ve gelişiminde yer almıştır.   

2013 yılında tangoyu doğduğu topraklardaki sosyal ve kültürel atmosferinde solumak ve danslarını daha ileri bir noktaya taşıyabilmek amacıyla partneriyle birlikte Buenos Aires'e uzunca bir seyahat gerçekleştirmiştir. 
Ali Kemal Koçak ile birlikte Bölge'nin ilk profesyonel tango çiftini oluşturmalarının yanısıra, B.B.U. sertifikalı pilates eğitmenlerinden ve Türkiye'nin ilk sertifikalı Booty Barre ve Piloxing eğitmenlerindendir. İstanbul ve Bodrum ile eş zamanlı olarak Adana'da Booty Barre, ardından Fuse Dance, Piloxing dersleriyle Yaşamla Dans Stüdyosu'nda  yeni bir ilke imza atmışlardır.  
Bu alanlarda eğitmenliğe devam etmektedir. Son aldığı eğitimler arasına Yi Jin Jing ve Medikal Qi Gong formunu da katabilmiş ve bunu da Adana'da ilk kez kendi stüdyolarında gerçekleştirebilmiş olmaktan mutludur. 
Yine uzmanlaşma alanı olarak seçtiği yolda Yoga Terapi eğitmenliğinin fiziksel rahatsızlara ilişkin eğitimini tamamlayarak; bir adım daha atmıştır. 
Marcela Trape ile yıllar önce yaptığı çalışmaları 2015 yılında Yaşamla Dans Stüdyosu'nda öğrencileriyle de paylaşabilmiş; Body Awareness Method ® eğitmenliği ile beden farkındalığı çalışmalarında bu etkin metodu da kullanabilme hakkını kazanmıştır.Buff Bones©, BMC®  eğitimleri ile movement ve dance theraphy konularındaki ilerleme çabalarını sürdürmektedir.    

Bio Figen Özal: About
bottom of page